kde poľovať-zvernice 0

19. Zverník Kováčová

Zverník Kováčová bol schválený v roku 2008 za účelom chovu danielej a muflónej zveri. Terén a výškový profil zvernice nie je náročný na chôdzu, pri poľovačke vás vždy bude doprevádzať jeden z našich poverených pracovníkov. Zloženie drevín je hlavne dub letný, zimný a červený. Populácia danielej zveri je prevažne z Maďarska, Čiech a Slovenska. Pri poľovačke nie je výnimočné uloviť daniela s trofejou 5,5-6 kg čo predstavuje 210-222 bodov. Trofejová muflónia zver sa loví počas celého roka, v čriedach sa nachádza viacero kusov “zlatých” baranov.

Vo zverníku je umiestnených 6 pohodlných kazateľnicových posedov, 3 otvorené posedy pre loveckú lukostreľbu, ktoré sú umiestnené na stromoch a zabezpečujú dostatočný komfort a vysokú úspešnosť pri poľovačke. Loví sa prevažne postriežkou, zdatní poľovníci môžu loviť aj posliedkou. Úspešnosti poľovačky napomáha dostatočná sieť udržiavaných poľovníckych chodníkov a lesných ciest. Zverníkom preteká potok o dľžke cca 1 km, máme niekoľko umelo vytvorených bahnísk, ktoré slúžia aj ako prírodné napájadla pre zver.

Kŕmné miesta sú lokalizované tak, aby bola zver rozmiestnená po celej ploche zverníka. Pravidelný prísun kŕmenia zabezpečujú dve kŕmne linky a väčšie množstvo krmelísk, solísk. Predaj živej zveri zo zvernice spĺňa najprísnejšie kvalitatívne požiadavky z pohľadu kvality genofondu a zdravotného stavu zveri. Dodržiavame prísne chovateľské kritéria, preto sme dosiahli poľovné obhospodarovanie zveri vysokej trofejovej hodnoty, ktorej odchyt a následny predaj slúži k zazverovaniu iných lokalít s chovom poľovnej zveri.

Lov lukom/mechanickou zbraňou:

áno

Lov strelnou zbraňou:

áno

Poloha zvernice:

GPS: S: 48°12 ́25.78“, V:18°21 ́25.78“

smer od Nitra: Vráble smer Tehla (cca 7 km od Vrábel smerom na Tehlu)

smer od Levice: Veľký Ďúr, Tehla smer Vráble (cca 3 km od obce Tehla smerom na Vráble)

Rozloha:

186 ha, z toho 146 ha tvorí les.

Lovná zver:

 • Danielia zver
 • Muflónia zver
 • Diviačia zver
 • Srnčia zver

Vybavenie zvernice:

 • 6 pohodlných kazateľnicových posedov
 • 4 otvorené rebríkové posedy pre loveckú lukostreľbu, ktoré sú umiestnené na stromoch a zabezpečujú dostatočný komfort a vysokú úspešnosť pri poľovačke.
 • 2 šplhacie posedy
 • 3 lovecké stany

Loví sa prevažne postriežkou, zdatní poľovníci môžu loviť aj posliedkou. Úspešnosti poľovačky napomáha dostatočná sieť udržiavaných poľovníckych chodníkov a lesných ciest.

Ubytovanie:

Na základe vašej žiadosti radi zabezpečíme komfortné ubytovanie a stravovanie.

 • 1. Penzión Furman*** Vráble
  príjemné ubytovanie v 2 a 3 lôžkových izbách s polpenziou, len 6 km od zvernice.
  www.penzion-hoffer.sk
 • 2. Horáreň Nový Tekov
  poskytuje ubytovanie v 7 izbách v reštauračnej časti a v 18 izbách v časti nová ubytovňa 18 km od zvernice, v blízkosti horárne sa nachádza strelnica s možnosťou nastrelenia zbrane. www.horarennovytekov.sk
 • 3. Termálne kúpalisko Podhájska
  disponuje viacerými ubytovacími kapacitami vrátane wellness a kúpaliska cca 15 km od zvernice – www.tkpodhajska.sk

Cenník lovu zveri:

Cenník lovu zveri na stiahnutie tu

Kontakt:

Mám záujem o lov v tejto zvernici, pošlite mi kontaktné údaje

Naše hodnotenie zvernice:

Hodnotíme stupnicou od 0 do 5. Hodnotí sa celková vybavenosť zvernice a ďaľšie faktory ovplyvňujúce priamo, či nepriamo kvalitu a efektivitu lovu.

Spievodcovský servis : 5/5

Možnosť lovu bez sprievodcu: 5/5, áno, na samičiu zver

Vybavenie zvernice pre lov lukom: 5/5

Spracovanie diviny po love: 4/5

Príroda, lokalita: 4/5

Starostlivosť o zver: 5/5

Množstvo zveri: 4/5

LEAVE A COMMENT: