kde poľovať-zvernice 0

20. Zvernica Mikuláš

Zvernica Mikuláš vznikla v roku 2012 za účelom chovu prevažne jelenej zveri. Pred otvorením zvernice bol nakúpený a vypustený najlepší genetický materiál aký bol v tom čase na trhu dostupný. Svedčí o tom aj dosiahnutý výsledok poľovníckej sezóny 2016, kde bolo ulovených niekoľko jeleňov nad 220 b. CIC, z ktorých jeden dosahuje takmer 240b. CIC. Okrem typického karpatského jeleňa u nás nájdete aj “novo- zélandských” jeleňov, ktorých parožie rastie do rekordných rozmerov. Z raticovej zveri sa vo zvernici dá ešte loviť daniel, muflón a srnec. Okrem trofejovej zveri je možnosť loviť aj zver samičieho pohlavia za účelom získania zveriny či prežitia dostupnejšieho poľovníckeho zážitku. Ponúkame aj možnosť lovu divej morky, ktorá je zaujímavá hlavne pre lovcov s lukom. Lovecký hosť je sprevádzaný profesionálnym doprovodom alebo priamo majiteľom zvernice. Samičiu raticovú zver a morku divú je možné loviť aj individuálne bez doprovodu.

Zvernica Mikuláš je súčasťou agroturistického komplexu a okrem lovu zveri je pre lovcov alebo ich blízkych, ktorí ho sprevádzajú, možnosť zabezpečiť rybolov, jazdu na koni alebo koči v našom jazdeckom klube, ktorý je od zvernice vzdialený len 5 kilometrov, kúpanie v termálnom kúpalisku Podhájska, ochutnávky vín v slávnych strekovských pivniciach a iné aktivity súvisiace s agroturizmom.

Lov lukom/mechanickou zbraňou:

áno

Lov strelnou zbraňou:

áno

Poloha zvernice:

GPS: 47°56’59.03″S , 18°20’16.00″V

5 km od obce Jasová smerom na obec Pribeta. 7km z obce Dvory nad Žitavou cez Dvor Mikuláš smerom na obec Jasová. Okres Nové Zámky

Rozloha:

100 Ha, z toho cca. 60ha les a 40ha pole

Lovná zver:

  • Jelenia zver
  • Danielia zver
  • Srnčia zver
  • Divá morka

Vybavenie zvernice:

  • 3 kazateľnicové posedy
  •  1 otvorený rebríkový posed
  • 1 lovecký stan
  • 3 bahniská
  • 1 veľké napájadlo + 3 menšie

Lov prebieha kombinovane posliedkou a postriežkou. Vo zvernici sa nachádza dostatok ciest a chodníkov, ktorými sa dá k lovenej zveri dostať.

Ubytovanie:

Zvernica Mikuláš ponúka ubytovanie priamo v areáli, v luxusne vybavenej poľovníckej chate, ktorá disponuje 5 dvojlôžkovými izbami a veľkým spoločenským priestorom a kuchyňou. Okrem toho sa pri chate nachádza veľký altánok s plne vybavenou kuchyňou a grilom.

  • Ubytovanie v iných zariadeniach/hoteloch je možné zabezpečiť v prípade záujmu hosťa.

Cenník lovu zveri:

Cenník lovu zveri na stiahnutie tu

Kontakt:

Mám záujem o lov v tejto zvernici, pošlite mi kontaktné údaje

Naše hodnotenie zvernice:

Hodnotíme stupnicou od 0 do 5. Hodnotí sa celková vybavenosť zvernice a ďaľšie faktory ovplyvňujúce priamo, či nepriamo kvalitu a efektivitu lovu.

Spievodcovský servis : 5/5

Možnosť lovu bez sprievodcu: samičia zver – Áno

Vybavenie zvernice pre lov lukom: 3/5

Spracovanie diviny po love: 4/5

Príroda, lokalita: 4/5

Starostlivosť o zver: 5/5

Množstvo zveri: 5/5

LEAVE A COMMENT: